Ako plnohodnotne prežiť tohtoročnú Veľkú noc?

Táto Veľká noc sa bude nepochybne líšiť od tých, na ktoré sme boli zvyknutí v minulosti. Raz budeme na tieto Veľké noci spomínať a pripomínať si, aké netradičné bolo namiesto návštevy rodiny či oblievačky sláviť sviatky len s tými najbližšími, s ktorými žijeme. Aj tieto spomienky však môžeme premeniť na originálne a jedinečné.

Potrebujete inšpiráciu, aké originálne aktivity by ste mohli so svojou rodinou podniknúť? Tak veríme, že tu ju nájdete!

Namaľujte si okrem vajíčok aj kamene

Kto povedal, že na Veľkú noc sa musia maľovať len kraslice? Navyše, táto aktivitka sa skladá z dvoch častí, a to nielen maľovania kamienkov, ale aj ich nájdenia. Môžete tak začať s tým, že sa s vašimi deťmi vyberiete na prechádzku do prírody a nájdete vhodné okruhliaky. Následne ich doma môžete s vašimi ratolesťami vymaľovať, pokresliť, či polepiť samolepkami. Maľovanie na kamene nie je nič zložité a túto aktivitku si rozhodne zaľúbite. Môžete použiť akrylové farby, temperové farby, či obyčajné fixky. Na internete nájdete množstvo obrázkov a nápadov, ktorými sa môžete pri výrobe vašich kamienkov inšpirovať. Maľované kamene budú vyzerať krásne ako súčasť vašej veľkonočnej výzdoby.

Upečte si spoločne veľkonočné sušienky

Veľkonočné aktivity doma s celou rodinou sú ešte zábavnejšie, keď sa jedná o sladké dobroty. Nielenže sa deti môžu priučiť práci v kuchyni, o to väčší pôžitok budú mať z jedenia sušienok, keď si ich vytvoria spolu s vami. Môžete si vyrobiť keksíky v tvare zajačikov, kuriatok, či veľkonočných vajíčok. Ďalšou výhodou sušienok je, že ich môžete rovnako ako vaše veľkonočné vajíčka či kamienky krásne vyzdobiť. Vzniknú vám tak nielen chutné maškrty, ale aj ďalšie pekné dekorácie.

Vytvorte pre vašich blízkych veľkonočné priania

Tento rok tradičné návštevy príbuzných a priateľov nebudú možné, avšak spomenúť si na svojich blízkych môžete aj tak. Vlastnoručne vyrobenými veľkonočnými prianiami im určite vyčarujete úsmev na tvári. Tu sa kreativite naozaj medze nekladú – môžete vyrobiť pohľadnice rôznych formátov, napríklad v tvare zvieratiek, veselé farebné priania, či dokonca 3D pohľadnice.

Doprajte si spoločnú prechádzku

Aj keď je v súčasnej situácií všetko zatvorené, príroda zatvorená nie je. Jar sa pomaly prebúdza a slnečné lúče dokážu nielen príjemne zahriať, ale aj povzbudiť. Výlety do prírody zakázané nie sú, tak si počas tejto Veľkej noci doprajte viac času stráveného prechádzkami, spoznávaním okolitých krás a sledovaním kvitnúcich stromov a štebotajúcich vtáčikov. Okrem prechádzky môžete vyskúšať aj nejaký šport – prevetrať bicykle, dofúknuť loptu či obuť si kolieskové korčule. Prospeje to aj nášmu telu, ktoré je v čase korony menej v pohybe ako sme boli zvyknutí.

Pozrite si filmy, pri ktorých sa odreagujete

Ani spoločný čas strávený sledovaním filmov rozhodne nie je na zahodenie. Či už preferujete filmy v televízií, alebo cez služby ako Netflix či HBO GO, určite nájdete mnoho filmov a rozprávok, ktoré vás pobavia a môžete si pri nich vychutnať rodinnú pohodu. A okrem iného si k nim môžete vychutnať aj veľkonočné sušienky, ktoré ste si pripravili 😉

Mohlo by sa vám páčiť

Zahrajte si spoločenské hry

Čas oddychu a sviatkov ponúka možnosti na rôzne aktivity, napríklad aj na spoločenské hry či kvízy. Pripravte vašim deťom kvíz s veľkonočnou tematikou, pri ktorom sa nielen zabavia, ale aj naučia mnoho zaujímavostí o Veľkej noci.

Užívajte si voľné chvíle a čas s najbližšími

Napokon dôležitejšie, ako sviatky prežijete, je s kým ich prežívate. Venujte svojej rodine čas, ktorý vám sviatky ponúkajú, rozprávajte sa, smejte sa, vymýšľajte akékoľvek spoločné aktivity. Vaša rodina to ocení, a bude na tieto spoločné chvíle v zavretých domácnostiach spomínať aj po rokoch a pri spomienkach na tieto vzácne chvíle ich vždy zahreje na srdci.

Čítajte ďalej