Čo potrebuje pravidelne doplniť každá kancelária?

Kancelárske potreby sú jeden zo základných prostriedkov úspechu. Kľúčom k úspešnému podnikaniu je zabezpečenie bezproblémového chodu vašich činností. Bez správnych nástrojov budete ťažko bojovať, aby ste zostali motivovaní a dosiahli požadované výsledky. Či už ste teda samostatným podnikateľom pracujúcim z domu alebo veľkou organizáciou so stovkami zamestnancov, základ úspechu spočíva v dostupnosti správnych kancelárskych nástrojov na včasné dokončenie úloh.

1. Písacie potreby

Každá kancelária potrebuje základné písacie potreby. Aj keď dnes s technológiou toho dokážete mnoho, stále existujú časy, keď potrebujete veci zapísať staromódnym spôsobom alebo archivovať niektoré tlačené kópie dokumentov. Vo svete, v ktorom sme tak zvyknutí používať počítač na dokončenie úloh, nám jednoduché pero poskytuje príležitosť viac trénovať náš mozog. Uvidíte, že písanie skutočným perom a papierom udržuje náš mozog ostrý, zlepšuje naše kognitívne funkcie a motoriku. Tieto základné zásoby zvyčajne nie sú drahé. Môžete ich zohnať v ktoromkoľvek obchode s kancelárskymi potrebami, alebo si ich dokonca objednať online. Je dobré mať ich vždy po ruke.


Obľúbenou pomôckou sú aj farebné zvýrazňovače, ktoré umožňujú zvýrazniť si dôležité informácie z meetingu, či chyby, ktoré je potrebné opraviť.

2. Papier

Najzákladnejšia a najdôležitejšia súčasť každého kancelárskeho stola po celom svete. V starých kancelárskych priestoroch je tlačenie bežným javom. Mnoho kancelárskych pracovníkov tlačí rôzne dokumenty každý deň, takže je nevyhnutné, aby nedochádzalo množstvo papiera.

3. Zošívačka

Máte kopu papierov, ktoré neustále strácate alebo potrebujete v konkrétnom poradí? Základný, ale mimoriadne dôležitý nástroj v kancelárskom svete – zošívačky majú všetky tvary a veľkosti, takže keď potrebujete nástroj, ktorý bude schopný zvládnuť obrovské hromady papierových šanónov, siahnite po zošívačke. Nezabudnite tiež na spinky. Môžete ich kúpiť v baleniach po tisícoch len za pár eur.

4. Samolepiace štítky

Tieto farebné malé poznámkové bloky sú taktiež základom každej kancelárie. Sú užitočné na zaznamenanie všetkého dôležitého a dokonale priľnú k ľubovoľnému povrchu, či už ide o stôl, chladničku alebo obrazovku počítača. Vzhľadom na to, aké sú svetlé a živé, na všetky dôležité poznámky nezabudnete. Dajú sa prilepiť a odstrániť z ľubovoľného povrchu a nezanechajú po sebe žiadne stopy ani zvyšky.

5. Obálky

Obálky je možné dostať v rôznych veľkostiach, od štandardných obyčajných až po bublinkové, ktoré chránia všetko, čo posielate. Bežne sa predávajú vo veľkých baleniach za rozumné ceny, takže si ich do vašej kancelárie môžete zabezpečiť dostatok pre každý prípad.

6. Lepiaca páska a lepidlo

Existuje mnoho dôvodov, prečo sú lepidlo a lepiaca páska nevyhnutnosťou v kancelárii. Od zalamovania obálok až po lepenie štítkov sa môže práca spomaliť, keď tento spotrebný materiál dôjde.

7. Zakladače

Priečinky a šanóny sú dokonalým riešením na zaistenie bezpečnosti a ochrany dokumentov. Navyše vďaka nim môžete udržať poriadok vo vašich veciach a na vašom stole. Dokumenty v nich viete prehľadne zoradiť podľa dátumov či iných preferencií.

8. Dierkovač

Kvalitný dierkovač dokáže zjednodušiť prácu a zaistiť lepšiu organizáciu a archiváciu dokumentov. Vďaka nemu dokážete predierkovať akékoľvek dokumenty a potom ich šikovne odložiť do zakladača. Pri výbere dierkovača nesiahajte po prvom, ktorý uvidíte, ale vyberte si ho dôkladne. Nie každý je totiž kvalitný a nie každý dokáže robiť ostré výrezy do papierov.  Neexistuje nič horšie ako papiere, ktoré sú dierované nerovnomerne, alebo ktoré sa nezhodujú s ostatnými papiermi v zakladači.

Kancelárske potreby a spotrebný materiál sú v dnešnej dobe nevyhnutnými a užitočnými pomocníkmi, po ktorých pravidelne siahajú všetci podnikatelia a väčšie aj menšie kancelárie. Používanie týchto kancelárskych potrieb môže uľahčiť a urýchliť jednoduché úlohy a činnosti v práci. Preto je dôležité vybaviť svoju kanceláriu dostatkom kancelárskych potrieb.

Čítajte ďalej