Tipy na ručne vyrobený darček na Deň matiek

2. májovú nedeľu si opäť budeme pripomínať naše drahé matky, ktorým môžeme byť za toľko vecí vďační. Hoci sa opatrenia už pomaly uvoľňujú, stále môže byť náročné zohnať darček, ktorým sa môžeme našim mamám zo srdca poďakovať. Existuje však veľa skvelých nápadov na darčeky, ktoré dokážete vyrobiť z pohodlia domova a môžu naše drahé mamy potešiť ešte viac, ako zakúpený darček.

Ručne vyrobená váza

Vezmite si akúkoľvek použitú fľašu, vhodná môže byť aj prázdna fľaša na víno – vyzerajú nádherne a ich dizajn je veľmi pútavý. Etiketu z fliaš účinne odstránite tým, že ich ponoríte na 20 sekúnd do vriacej vody a následne ju vyberiete a vložíte do hrnca so studenou vodou. Ak sa etiketa nebude odlepovať sama, jednoducho ju môžete strhnúť.

Vezmite si fľašu a ozdobte ju – môžete na ňu niečo prilepiť, nakresliť, alebo na ňu napísať obľúbený maminkin citát. Do vázy môžete vložiť aj čerstvé kvietky a spolu s nimi tento ručne vyrobený darček venovať mamke.

Pohár s odkazmi vďaky, ktoré vždy potešia

Ako často mame ďakujete za všetko, čo pre vás urobila a stále robí? A čo tak napísať všetku svoju vďaku na malé papieriky, ktoré si môže vytiahnuť kedykoľvek bude potrebovať povzbudenie či pekné slová?

Na tento nápad budete opäť potrebovať fľašu či zaváraninový pohár.

Povedzte jej, aká dôležité je, aké máte šťastie, že ju máte vo svojom živote, poďakujte jej za všetko a nezabudnite spomenúť tie malé milované chvíle, keď ste ju potrebovali a bola tam s vami. Napíšte všetky tieto veci na papieriky rôznych farieb a tvarov, a vložte ich do pohára. Pohár môžete opäť nejako pekne a zaujímavo vyzdobiť.

Upečte jej koláč

Vraví sa, že láska ide cez žalúdok a takej sladkej dobrote maminka určite neodolá. Pokúste sa vydať zo seba maximum a pripravte svojej matke vynikajúci koláč na oslavu jej sviatku.

Ak neviete aký recept si vybrať, nechajte sa inšpirovať našim receptom. Na pečenie nepotrebujete veľa ingrediencií, na jednoduchý koláč vám postačí múka, kakaový prášok, tvaroh, sóda bikarbóna, cukor, rastlinný olej, vanilkový extrakt a smotana.

Ako upiecť koláč?

Budete potrebovať veľkú misku. Vezmite šálku tvarohu, cukor a rastlinný olej. Ďalej pridajte 2 šálky múky, 1 lyžicu kakaového prášku, 1 lyžičku prášku do pečiva, sódu bikarbónu a vanilkový extrakt. Všetko spolu dôkladne premiešajte.

Predhrejte si rúru na 180 stupňov. Nalejte cesto do tortovej formy a počkajte 15 – 20 minút, kým bude váš koláč hotový. Akonáhle bude upečený, pridajte čokoládovú polevu a váš koláč je hotový. Maminka vaše úsilie rozhodne ocení a okrem toho si aj výborne pochutí.

Ručne vyrobený rámik na fotky

Ručne vyrobené darčeky majú osobný citový nádych, ktorý nikdy nevyjde z módy. Ak máte tlačiareň, potom urobte koláž zo všetkých obrázkov svojej mamy. Rámik môžete taktiež vyzdobiť alebo naň napísať nejaké pekné spomienky či odkazy.

Zápisník všetkých spomienok

Ak chcete vytvoriť niečo náročnejšie a unikátnejšie, môžete upgradnúť predošlý návrh rámiku na zápisník. Vytvorte si ručne robený zápisník, do ktorého pridáte fotky, úsmevné chvíle, zážitky z dovolenky, pikošky z mladosti, a čokoľvek vám napadne. Do zápisníku môžete nalepiť aj predmety z niektorých udalostí, ako napríklad lístky z kina alebo bloček z obľúbenej reštaurácie. V zápisníku zároveň môžete nechať zopár strán prázdnych na to, aby ste si ho mohli s mamou spoločne dotvárať aj počas ďalších rokov.

A na záver. Ak máte to šťastie, že žijete počas lockdownu so svojou mamou, nezabudnite ju na Deň matiek predovšetkým poriadne objať, pretože aj vďaka pandémií si môžeme uvedomiť viac ako kedykoľvek predtým aké vzácne sú.

Čítajte ďalej